top of page
![giannakopoulos.jpg](https://static.wixstatic.com/media/9096a4_bda01aff09b848a2a84025a46cb28111~mv2.jpg/v1/crop/x_367,y_0,w_534,h_951/fill/w_340,h_605,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,enc_auto/giannakopoulos.jpg)
Γιαννακόπουλος Γιώργος
Σπούδασε κιθάρα στο Εθνικό Ωδείο με τους Κ. Απέργη & Ε. Ασημακόπουλο.
Αποφοίτησε το 1994 με το βαθμό Άριστα παμψηφεί Ά βραβείο & Αριστείο εξαιρετικής επιδόσεως .Έχει παρακολουθήσει σεμινάρια με τους O. Ghiglia & K. Dyers .Έχει εργαστεί ως καθηγητής στα μουσικά σχολεία Πειραιά &σε άλλα Δημόσια σχολεία .Από το 1999 διδάσκει στο Εθνικό Ωδείο Παπάγου &από το 2002 στο Εθνικό Ωδείο Χολαργού .
Είναι απόφοιτος του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών .
bottom of page